Nintendo Switch duyuruldu! Türkiye’ de olacak mı! Fiyat nedir!

nintendoswitch-turkiye

Nintendoseverlerin NX olarak merakla beklediği ve bugün tanıtılan konsol belli oldu. Nintendo Switch adı verilen hem portatif hem de TV bağlantılı bu yeni oyun konsolunda ilk göze çarpan detay oyun kolu joysticklerin tablet gibi sağ ve soldan ayrılıp küçük bir aparata takılıp kullanılması.

Bildiğimiz gibi Nintendo WiiU nun üretimini durdurmuş yeni çıkartacağı konsol ile hem portatif hemde TV ye bağlanabilen bir oyun konsolu olarak karşımıza çıkması beklediğimiz bir durumdu, şayet konsol tanıtılmadan önce devamlı olarak HDMI ile hem TV ye bağlanabilen hem de portatif oyun konsolu olarak konuşuluyordu.

Tablet gibi ekranı olan Nintendo Switch in pil ömrü ise hala gizemini koruyor ancak muhtemelen 4 ile 6 saat arasında olabilir.

Playstation VR ın move kumanda hamlesine karşılık Nintendo Switch in oyun kolu 2 kişilik oyunlarda her parçası tek oyun kolu olarak oynanabiliyor ve TV başına geçince tekrar oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

nintendoswitch

nintendo-switch

Mart 2017 de piyasaya çıkacak konsol Nintendo Switch in ilk göze çarpan oyunların başında The Legend of Zelda, Super Mario, NBA, Splatoon ve Monster Hunter geliyor.

Nintendo Switch ilk bakışta videosunu inceleyebilirsiniz. Nintendo Switch Türkiye fiyatı net olarak belli olmadı ancak konsol çıktıktan hemen sonra bu adreste bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir