Nintendo Switch mi? Wii U mu? Hangisini almalıyım!

2012 de tüm dünyada büyük umutlarla piyasaya çıkan Wii U 20 Ekim de lansmanı yapılan Nintendo Switch ile cazibesini bir tık kaybetti. Daha önce Wii U nun üretiminin durduğu haberleri de Switch den sonra tuzu biberi oldu. Herkesin Nintendo Switch in ilk bakış videosuna istinaden yorumlarda bulunduğu ve hemen hemen hergün değişik spekülasyon ve dedikodularla tartışmaya ve merakla beklemeye devam ediyoruz.

nintendo-switch-rumor

Sony nin Playstation 4 Slim ve PS4 Pro dan sonra Playstation VR hamlesine karşı Nintendo nunda Swith hamlesi oyun piyasasının hareketlenmesine neden oldu.

Bildiğiniz gibi Nintendo Switch Mart 2017 de çıkacak, eğer yılbaşında sevdiklerinize Nintendo oyun konsolu alacaksanız Nintendo Switch i de beklemek istemiyorsanız Wii U alabilirsiniz. WiiU ekranlı gamepadi sayesinde sadece TV yakınında oynayabiliyordunuz ancak Switch de daha uzakta da portatif olarak oynayabilirsiniz.

nintendo-wii-u-product

Nintendo oyun konsolları yıllar geçse de her zaman cazibesini koruyan, değeri kolay kolay düşmeyen özellikle retro gamerlar tarafından hem orijinal oyunları hemde orijinal konsolları hele ki özel sürüm olması onu daha değerli kılıyor. Eğer WiiU aldıysanız ve acaba Switch i mi bekleseydim diye düşünürseniz kesinlikle pişman olmayın çünkü yıllar geçtikçe bunu daha iyi anlayabileceksiniz, hele ki eski bir Nintendo oyun konsolu kullanıcı iseniz bunu hiç düşünmeyeceksiniz.

WiiU da oyunlar DVD deydi ancak Nintendo Switch de oyunlar kartuş olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda normal 3DS oyun kartuşları ile aynı olduğu kesinleşmedi ancak en kısa zamanda bilgiler netleşecektir.

WiiU ya da Nintendo Switch almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

wiiu-nintendo-switch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir