PlayerUnknown’s Battlegrounds oynundan dev satış rakamı !!!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 22 milyon satışı geçti
Bu oyuna kim dur diyecek?

playerunknown_battlegrounds_xbox_one_x_e3_20179

23 Mart 2017 tarihinden beri oyunculara sadece Steam üzerinden sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, çıkış yaptığı günden beri karşımıza farklı farklı başarılar ile çıktı. Battle Royale tipi bir video oyunu olarak Steam üzerinde güzel bir yer edinen PUBG, öncelikle hızlı satış rakamları ile insanları etkilemişti. Zaten şu an okuduğunuz haber de yine oyunun satış rakamları ile alakalı. Bunun haricinde, aktif oyuncu sayısı ile de ağızları açık bırakan PlayerUnknown’s Battlegrounds, en son Steam üzerinde anlık olarak en çok oyuncuyu içerisinde bulunduran video oyunu olmuştu. PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu başarıyı 2 milyondan fazla oyuncu ile elde etmişti. Bugün ise SteamSpy verilerine göre oyunun satış rakamı 22 milyonu geçti.

SteamSpy verilerine göre bu video oyunu şu an sadece Steam üzerinde 22,069,953 ± 138,372 oyuncuya sahip. Fakat bizler bu rakamın orijinal olarak daha fazla olduğuna inanıyoruz. Yaklaşık birkaç milyon kadar. Eğer yarın veya öbür gün oyunun yapımcısı, PlayerUnknown’s Battlegrounds satış rakamları 25 milyonu geçti derse, biz şaşırmayacağız. Çünkü SteamSpy, bu tip verileri %100 netlik ile takip edemiyor. Bu yüzden bu verilere de %100 güvenmemek lazım. Yine de rakamlar oldukça ilgi çekici.

SteamSpy verilerinin devamına göre PUBG, son 2 hafta içerisinde tam 16,746,017 ± 121,226 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Yani, oyunu alan her 4 oyuncudan 3 tanesi, oyunu bugün bile oynamaya devam ediyor. Aktiflik konusunda büyük bir başarı. Son olarak, oyunun geçtiğimiz günkü rekor anlık oyuncusu sayısı da 2,266,854 olarak görünüyor.

Kaynak: /leadergamer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir