PUBG için yeni bir rekor daha geldi

Oyunu durdurmak imkansız oldu.
Kaynak :Furkan Güler Merlininkazanı
98015_640
Playerunknown’s Battlegrounds ile birlikte Battle Royale oyunlarında patlama yaşayan PC platformu için yeni bir rekor daha geldi. Oyun sektörüne bomba gibi düşen PlayerUnkown’s Battlegrounds, 22 milyon satış rakamını geride bıraktı. SteamSpy verilerinden alınan bu rakam, ismini yakın zamanda PUBG Corps. olarak değiştiren Bluehole için gerçekten büyük bir başarı olarak video oyun tarihinde yerini aldı.

PUBG adına yeni bir rekor daha geldi

Satış rakamlarının dışında, oyunun bir de aktif oyuncu sayısından bahsetmekte fayda var. 2 milyon aktif oyuncuya ulaşan PUBG her an iki 2.5 milyon barajını geçebilir. Bu da tabi ki Steam tarihinde bir rekor niteliğinde olacaktır. Geçtiğimiz aylarda Steam’in 1.3 milyon aktif oyuncusuna sahip olan DOTA 2’yi geçen PUBG hızlı bir yükselişle farkı iki katına çıkarttı.

PUBG Nedir?

PUBG, son hayatta kalanın kazandığı bir Battle Royale oyunudur. 100 oyuncunun eşit şartlarla başladığı oyunda, harita içerisinde bulduğunuz ekipmanlar ile diğer oyuncuları oyun dışı bırakarak hayatta kalan tek oyuncu olmaya çalışıyorsunuz. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda 8 kilometre karelik bir harita bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir