Xiaomi Redmi Note 5 Sızdırıldı! foto özellikler

Xiaomi den yeni bir telefon modeli daha Redmi Note serisinin yeni nesli Redmi Note 5’in fotoğrafı ve belli başlı özellikleri sızdırıldı. İşte bütün detaylar.
rdmint5-338x600
Rekor Kıran Telefonun Devamı
Çinli üreticinin rekorlar kıran telefonu Redmi Note 4’ün devam serisi niteliğinde olan yeni cihazdan beklenti büyük. Nitekim Weibo’da ortaya çıkan yeni fotoğraf ve temel özelliklere göre yine çok sevilecek bir akıllı telefon yolda denebilir. Çinli şirket çerçeveyi daraltıp 18:9 oranı telefona getirerek modaya ayak uyduruyor.

Xiaomi Redmi Note 5 Sızdırıldı!

Sızıntı fotoğraftaki son halinden de anlaşılacağı üzere Redmi Note 5 tasarımsal olarak yeni Mi MIX’e fazlasıyla benzeyecek. Ancak iki cihazın segmentleri farklı olacak. Söylediğimiz gibi, 18:9 ekran oranı ve daraltılmış çerçeveleriyle Note 5, modaya uyum sağlıyor. Bahsettiğimiz ekran 5.99 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğüne sahip olacak. Cihazın sahip olduğu yonga seti ise Redmi Note 4 ve Mi A1 ile aynı; Snapdragon 625. Bu noktada işlemcinin Snapdragon 630 ile değiştirilmemesi, fiyat açısından korkutucu bir telefon gelmeyeceğinin sinyalleri olabilir. 4000 mAh’lik pil ile oldukça iddialı bir kullanım süresi sunacağı düşünülen 5. nesil Redmi Note’un, 12 MP ana kamera, 64 GB dahili depolama ve Android 7.1 Nougat ile geleceği de şimdiye dek topladığımız bilgiler arasında.

İlgi çekici cihazın ne zaman resmen tanıtılacağı bilinmiyor. Bakalım rekorlar kıran selefinden sonra Redmi Note 5’in kendisi nasıl başarılara imza atacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir