Yakuza serisi yeterli talep olursa Xbox One’a gelebilir

Sürükleyici bir hikayeye sahip popüler aksiyon serisi Yakuza’nın son oyunları sadece PlayStation 4 için çıkmıştı. Yakuza’nın geliştiricileri başarılı oyunun Xbox One’a gelebileceğini açıkladı.

Yakuza bildiğiniz üzere büyük ölçüde PlayStation platformuna özel bir seri. En yeni oyunlar sadece PlayStation 4 için çıktı ancak geliştirici şirket seriyi Sony’nin en büyük rakibine getirme fikrine karşı değil. Yapımcı Daisuke Sato, geliştiricilerin yeterli talep varsa, Yakuza serisini Xbox One’a taşımayı düşüneceklerini belirtti.yayınlandıYakuza 1 & 2 HD, Nintendo Wii U için çıktı ancak Sato’ya göre “büyük bir başarısızlıkla” sonuçlandı. Kendisi geliştiricilerin bu seriyi mümkün olduğunca fazla platforma getirmeye her zaman istekli olduklarını ancak Nintendo’nun seri için doğru platform olmadığına inandığını söylüyor.

Sato, Gameblog ile yaptığı bir ropörtajda “Nintendo Switch’in Yakuza oyunlarını geliştirmek için ideal bir platform olmadığına inanıyorum” dedi. Ayrıca yeterli talep olduğu taktirde Xbox One için Yakuza serisinin çıkabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir