Geleceğin S Pen’leri dijital imzaları yakalayabilecek ve bir mikrofona sahip olacak

Samsung’un Galaxy Note serisine özel olan S Pen, çok önemli işlevlere sahip olacak. Samsung yetkilileri, S Pen’lere mikrofon eklemeye çalıştıklarını doğruladı.
gelecegin-s-pen-leri-dijital-imzalari-yakalayabilecek-ve-bir-mikrofona-sahip-olacak-9773825
Geleceğin S Pen’leri dijital imzaları yakalayabilecek ve bir mikrofona sahip olacak

Samsung’un 2014 yılında USPTO ile yaptığı patent başvurusunda, dahili bir mikrofon ve bir hoparlör bulunan bir stylus kalemi gözükmüştü. Bu patent başvurusuna göre cihaz üzerinden telefon görüşmeleri yapılabilir, bir nevi kablosuz kulaklık işlevi görebilir, tek başına dahi taşınabilirdi. Yaklaşık üç yıl sonra, Kore’den gelen bir rapor, Samsung’un S Pen geliştirme şefi Chae Won-sik’in, aksesuara bir mikrofon eklemenin en iyi yolunu bulmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Buna ek olarak, Samsung ve ortaklarının S Pen’nin dijital imzalar yaratması için gereken teknoloji üzerinde çalıştığı bildirildi. Chae , Samsung Galaxy Note 8’in geçtiğimiz hafta tanıtılmasının ardından şirketin S Pen’in “daha karmaşık dijital imza çözümü” sunmasını istediğini söyledi. Yönetici, dijital imza oluşturan ve yakalayan bir S Pen’in Galaxy Note’u ve yazma aracını Business to Business (B2B) pazarından yeni taleplere götüreceğini de ekledi.

Dijital imzaları yakalayan bir S Pen’in B2B pazarında bir başarı olacağı ihtimaline rağmen, S Pen’nin diğer Samsung akıllı telefonlarda sunulmasını beklemeyin. W Pen’in S Pen’i içeren teknoloji çözümü işletme birimi başkan yardımcısı Nobutaka Ide, şirketinin Samsung ile birlikte yedi yıl elektron manyetik rezonansı okuduğunu söyledi.

Wacom ve Samsung , bu teknolojiyi yenilemek için yalnızca S Pen for Galaxy Note modellerini kullanmaya odaklanacaklarını belirtti. Wacom yöneticisi, S Pen’e daha fazla özellik eklenince dijital yazı araçlarının güvenliğinin de artacağını belirtti.

Kaynak: milliyet. com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir