Minecraft: Story Mode ücretsiz oldu

Oyunu denemek isteyenler için güzel fırsat
Kaynak : Furkan Güler Merlinin kazanı
minecraft store mode
Minecraft markasına ait Telltale Games tarafından geliştirilen Minecraft: Story Mode, Windows Store’da ücretsiz oldu. Piksel bir dünyada sandbox öğeleri sunan oyunun hikaye modunu yapan Telltale ekibi, diğer oyunlarında olduğu gibi Minecraft’ı da seçimlere dayalı bir hale getirerek oyuncuların karşısına çıkartmıştı. Windows Store’da ücretsiz olan oyunun ilk beş bölümünü istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Ancak 6, 7 ve sekizinci bölümleri oynamak için oyunun geri kalanını satın almanız gerekiyor.

Minecraft: Story Mode Windows Store’da ücretsiz oldu

İlk beş bölümün oyuncuyu hikayede oldukça ilerlettiği söyleniyor. Diğer bir yandan oyuna ücretsiz bir şekilde sahip olabilmeniz için Windows 10 kullanmanız gerektiğini belirtelim. Ünlü olan tüm serileri bir macera oyununa dönüştüren Telltale Games, bazı kesimlere göre Minecraft ile ortaya eğlenceli bir iş ortaya koyarken, bazı kesimleri pek fazla memnun edemedi.

Geride bıraktığımız senelerde Microsoft’un satın aldığı Minecraft markasına ait çıkan yapımlar, bakalım ilerleyen yıllarda nasıl şekillenecek? Şu anda Xbox One X için 4K çözünürlüğe yükseltilen Minecraft markası, Nintendo Switch dahil neredeyse oyun oynanabilen tüm platformlarda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir