PlayStatıon 4’e Yenilik!

PlayStation4_logo

Sony PlayStation 4 oyun konsolları çıktığı 2013 yılından bu yana çok seviliyor ve tercih ediliyor. Yalnız kullanıcıların şikayetçi olduğu tek problem depolama kapasitesi. Şu an piyasada bulunan PlayStation 4, PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro modellerinin dahili depolama kapasitesi 1 terabayt (1 TB). Oyunların ise en az 25-30 gigabayt (GB) depolama alanı gerektirdiğini düşünürsek dahili alanı birkaç oyunla kısa sürede doldurmak işten bile değil.

Bu sorunu dikkate alan Sony,  son çıkacak 4.50 sistem yazılımıyla bu sorunu ortadan kaldırıyor. Harici depolama sisteminin yanı sıra 4.50 sistem yazılımıyla birlikte özel duvar kağıtları ve PlayStation VR için 3D Blu-Ray desteği de geliyor.

Harici depolama desteği ile USB 3.0 bağlantısı üzerinden sürücünüzü bağlayabilecek, oyunları, uygulamaları ve eklentileri bu diske indirip kurabileceksiniz.  Ayrıca, dahili depolamanızdaki oyun ve uygulamaları da harici diskinize taşımanız mümkün.Ayrıca harici depolamanızdaki içeriklerinize, PS4 ana ekranınızdan normal bir şekilde erişebileceksiniz. Bu arada harici depolama için sunulan maksimum desteğin 8 TB olduğunu özellikle belirtelim.

Özel duvar kağıtları olarak ise  daha önce SHARE tuşu ile yakaladığınız görüntüleri PS4 ana ekranı için seçebileceksiniz. Ayrıca, SHAREfactory’nin Fotoğraf Modu’nu da aldığınız ekran görüntülerini düzenlemede kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir