Amazon dan büyük hata son anda fark edildi

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Amazon.com üzerinden bedava sipariş verilebilmesine yol açan bir hata, az kalsın Amazon’un başına büyük işler açıyordu.

Amazon kendi kendini yaktı!
Geçtiğimiz hafta Cuma günü Amazon.com üzerinden Amazon Echo Dot ürününü bedava sipariş verebileceklerini gören binlerce kişi Amazon.com’a yüklendi. Siparişler verildi ve bu siparişlerin sonucunun ne olacağı merak edilmeye başlandı.

amazon-echo-dot-sdn-shiftdelete

Bedava Echo Dot!
Bugün yapılan açıklamaya göre ise Amazon tarafından verilen tüm siparişler iptal edildi. Sitede yer alan bir hata yüzünden 49 dolarlık ürüne 49 dolar indirim uygulanabiliyordu ve bu şekilde sipariş verenlerin siparişleri geçersiz sayıldı.

Bahsi geçen hata da aslında yazılımsal bir problem değil. Zira Amazon’un Audible için hazırladığı indirim yanlış ürüne uygulandı ve bu yüzden de Amazon Echo Dot bir anda ücretsiz hale geldi.

Aslına bakarsanız Audible, Amazon’un sahip olduğu bir Audiobook servisi. Bu yüzden de indirimlerin karışmasının temel sebebi muhtemelen bu iki ürün yani Audible ile Amazon Echo Dot arasında bir çapraz promosyon yapılacak olması.

Son olarak da Amazon’dan ücretsiz Amazon Echo Dot siparişi verenlerin de ellerinin boş kalmayacağını belirtelim. Zira Amazon bu siparişlerin tümünü iptal ederken, kullanıcılara da 5 dolarlık ek kredi yükledi.

Kaynak : http://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir