iOS Opera nın yeni hali yenilikler

Apple’ın iPhone 8’i tanıtmasına sayılı günler kala Opera internet tarayıcısı kanadından da önemli bir güncelleme geldi ve uygulama tamamen baştan yaratıldı.
Opera-37.1-beta-for-Android

iOS için Opera yeniden yaratıldı!
Opera tarafından bugün yapılan açıklamayla birlikte, Apple’ın iPhone 8 modeline özel olarak hazırlanan yeni güncelleme tanıtıldı. Opera’nın iddialı yeni tasarımı da dikkat çekmeyi başardı denilebilir.

OnePlus’tan iPhone’a koyun göndermesi! OnePlus’tan iPhone’a “Koyun” göndermesi
OnePlus firması tarafından yayımlanan yeni reklam filmi Apple hayranlarını kızdırabilir. İşte…
İşte yeni Opera Mini!
iPhone kullanıcılarının tarayıcı deneyimlerini geliştirmeyi hedefleyen Opera, uygulamanın tüm ana hatlarında yine kırmızı rengi tercih ederek iPhone 8’e ve yeni iOS sürümüne uyabilecek bir tasarıma geçiş yapmış oldu.

Uygulamada yer alan arama kutusu da geliştirildi. Artık bu kutuyu kullanarak QR kodlarını da tarayabileceğinizi belirtelim. Tabii arama yapacağınız arama motorunu da seçebileceğinizi unutmamak gerek.

Opera Mini uygulamasını açtığınızda artık karşınıza Top News sekmesi çıkacak. Bu sekmede adından da tahmin edebileceğiniz gibi günün en önemli gelişmeleri yer alacak. Opera kanadından yapılan açıklamaya göre haber sayfalarının yükleme süreleri eskiye oranla dört kata kadar da hızlandırılmış durumda.

Opera Mini’nin en önemli yeniliklerinden biri de yapay zeka destekli haber kaynağı sekmesi. Bu sekme sizin günlük Opera kullanımınızı tanımlayacak ve buna göre kendini şekillendirecek. Sizin ekstra bir ayar yapmanıza gerek kalmayacak.

Güncelleme şimdilik Amerika Birleşik Devletleri ve birkaç ülkede daha indirilebilir durumda. Opera’ya göre Rusya, Pakistan ve Bangladeş ülkeleri de güncelleme sırasına alınmış. Türkiye için ise henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor fakat yakında güncellemenin Türkiye’ye de sunulacağını tahmin etmek yanlış olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir