Nintendo NX Konsol Türkiye de ne zaman duyurulacak?

Japon oyun konsolu devi Nintendo nun geçtiğimiz hafta Playstation 4 ile yarıştığı TV Konsolu WiiU dan umduğunu bulamayınca üretimini durdurma kararı alarak neredeyse bir çok Nintendocu Nintendo severleri üzdü. Yabancı oyun sitelerinde photoshoplarla yeni NX konsolun bu şekilde olacağı haberlerinin yayılması ise kullanıcıların aklında hala soru işareti.

960-will-the-nintendo-nx-change-the-industry

Hesabınız terör örgütlerinin eline geçti ben polisim ya da resmileşti dikkat gibi yazıları dikkate alan yurdum insanı da aşağıda ki düzenlenmiş fake Nintendo konsol fotoğraflarını yeni NX konsol diye sosyal medya da paylaşmaya başladı.

nintendo-fusion-nx

Daha önce PSP den sonra çıkan PS Vita için aynı durum sözkonusuydu. 2012 de piyasaya sürülen Vita nın adı o zamanlar PSP NX ya da New Generation gibi isimlerle anılıyordu, Nintendo kullanıcıları da NX ismine fazla odaklanmasınlar mutlaka yeni çıkacak konsolun ismi farklı olacaktır. Mesela 3DS den sonra gelebilecek en iyi konsol 4DS olabilir. Nasıl ki şimdi Playstation 4.5 konuşuluyorsa PS5 yerine PS4.5 da olabilir.

nintendo_nx_turkiye