Psp versiyon ve kırma işlemi 6.60 veya 6.61 psp oyun atma

Psp ye versiyon atma bir diğer değişle kırma işlemi yapılarak hafıza kartından oyun oynayabilirsiniz.

Sony PSP kırma yani versiyon yüklemek için öncelikle cihaz versiyonu bilmeniz gerekir. “System Setting” de “System Information” sekmesine tıklayarak görebilirsiniz.

Cihazın versiyonu 6.60 ise öncelikle 6.60 için bu adresten firmwareyi indirin. Zip li dosyadan çıkan dosyaların hepsini hafzıa kartınızın ana dizinine atınız.

PSP de oyun bölümüne gelip UPDATE adlı programı çalışın, çıkan siyah ekranda 2 kez x tuşuna basın tamamdır.

Memory stick pro duo hafıza kartı ana dizininde ISO adlı bir klasör oluşturup internetten indirdiğiniz psp oyunlarını bu klasöre atınız.

PSP nizi açtığınızda oyun bölümüne geldiğinizde oyunların listelendiğini görebileceksiniz.

8 comments

 1. yUSUF says:

  HOCAM BEN PSP Yİ KIRDIM PRO UPDATE FALAN 3 TANE PROGRAM YÜKLENDİ İSO DOSYASIDA OLUŞTURDUM İÇİNE OYUNDA ATTIM FAKAT OYUN GÖZÜKMÜYOR

 2. Olcay Dere says:

  Allah Razı Olsun :) Allah ne duan varsa kabul etsin nerdeyse 1 yıldır öylece duruyodu oyunlarım gitmişti kırıkdı (crack) sonra bir anda gitti pro update de yoktu vs. hiçbirini görmüyodu senin sayende oldu şimdi önceden saklamıştım oyunları şimdi atıyorum :) Allah Razı Olsun :) Allah Ne Muradın Varsa Erdirsin Amin. :)

 3. Enis Burak Gülek says:

  6.61 için bu dosyalar geçerli değilmi? Geçerli değil ise uygun olan dosyayı paylaşabilir misiniz

 4. sabri86 says:

  Bende psp 2003 var.6.61 veriyon yüklü.Siz 6.60 için demişsiniz.Daha önce benzer sitelerde araştırma yaptım ama kırılmadı.Sürümünüz uyumlu değil hatası alıyorum sürekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir