Şimdi sıra Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9’da

Teknoloji dünyasında konuşulacak şeylerin sınırı yok. Note 8‘in tanıtımının ardından Galaxy S9‘dan gelmeye başlayan bilgiler yoğunlaştı. Anlaşılan o ki birkaç ay içerisinde S9‘un teknik özellikleri de netleşecek. Geçtiğimiz günlerde telefonda kullanılacak olan çipset ortaya çıkmıştı. Şimdi de kamerası hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı.

59a1c7cdae784916c824d545

Ming-Chi Kuo, Galaxy S9‘da da çift kamerayı bekleyeceğini açıkladı. Kuo’ya göre ilk tasarım örneklerinde ikinci kamera yer alıyor. Telefon dünyasının bu yeni moda özelliği, büyük bir aksilik yaşanmazsa sonraki nesil Samsung telefonlarında sıklıkla karşılaşacağımız bir özellik olacak. Beklentilere göre Note 8‘deki gibi S9‘da da bu özellik yakınlaştırma ve bokeh efekti oluşturmak için kullanılacak.

Akıllı telefonla ilgili diğer bir çalışma parmak izi okuyucu tarafında. Bildiğiniz gibi çerçevesiz tasarım furyası nedeniyle parmak izi arka tarafta yer almak zorunda kalıyor; bu da kullanıcıları pek memnun etmiyor. Bu bağlamda pek çok firma dokunmatik ekran içine entegre bir parmak izi okuyucu için çalışmalarını sürdürüyor. Qualcomm, 2018 başında bu teknolojinin ortaya çıkacağını söylese de gelen bazı raporlar en azından Samsung’un bu özelliği ilk kez Note 9‘da kullanacağını söylüyor. Zira şirket, bu çiçeği burnunda teknolojiyi kullanarak işini riske atmak istemiyor.

KAYNAK :www.cnnturk .com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir