Playstation 5 Nintendo Switch gibi olur mu?

Nintendo nun yeni oyun konsolu Switch bildiğimiz gibi hem evde hem de el de oynanabilen yeni nesil oyun konsolu.

Nintendo 3DS in yakaladığı başarı XL serisi ile devam etti. Dünya çapında satış rekorları kıran Wii yoluna WiiU ile devam etti ancak Nintendo cephesinde hayal kırıklığı yaşattı.

WiiU nun satış rakamlarının düşmesi, üretiminin durması, online servislere kapatılmasının ardından uzun bir süre geçmeden yeni oyun konsolu Switch ilk fragmanı ile piyasaya bomba gibi düşeceğini yankıladı. Hem portatif hem de TV konsolunu bir arada sunan Switch tam özellikleri bu ay yapılacak lansman ile karşımıza çıkacak ve tüm dünya da Mart-2017 de satışa sunulacak.

Sony nin 2003 yılında ilk kez çıkardığı Portatif el konsolu PSP bugün PsVita ile neredeyse son günlerini yaşıyor. Çıkmayan oyunlar, online oyun sorunları, oyun ve hafıza kartlarının piyasada bulunamayışının yanı sıra aksesuar sıkıntıları kullanıcıları canından bezdirdi.

nintendoswitch-turkiye

Sony PS4 den sonra Slim kasa ve hemen 4K özellikli Playstation 4 Pro ile birlikte Playstation VR ı piyasaya sürerek oyun konsolunda bir numarayım demeye çalışıyor.
Sony cephesinde Mart ayından sonra eğer Nintendo Switch başarılı olursa yeni PS5 de hem TV ye bağlanabilen hem de portatif bir konsol üretebilir, Şu an halihazırda PSVita TV ile Ps Vita TV ye bağlanabiliyor ancak PS4 e çıkan tüm oyunları oynayamıyor. Playstaion kullanıcıları Switch i gördükten sonra yeni çıkacak konsollarının böyle olmasını isteyebilir. Şöyle düşünebiliriz, elinizde Ps Vita var ve PS4 e yeni çıkan oyunlar kartuş şeklinde ya da online Ps Vitanıza indirebiliyorsunuz ve evinize geldiğinizde oynunuza TV den devam edebiliyorsunuz. Olması imkansız değil ancak bu soruların cevabını yaşadığımız 1-2 yıl içinde alabiliriz.

ps4-pro-vs-ps4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir