Chrome 61 çıktı Özellikleri İndir yükle

Windows, Mac ve Linux için Chrome 61 sürümü kullanıcılara sunuldu. Google yeni sürümle birlikte internet tarayıcısının kullanıcılarına neler mi sunuyor?
google-chrome-61-windows-mac-linux-sdn-01
Chrome 61 çıktı! Hemen indirin!
Google tarafından Windows, Mac ve Linux masaüstü platformları için Chrome 61 sürümü resmen yayımlandı. Geliştirici odaklı özellikleri ve güvenlik düzeltmeleriyle öne çıkan yeni sürüm, çevre birimleri için yeni WEBUSB API desteği ve bazı küçük davranış değişiklikleri ile birlikte geliyor.

Chrome kendi Adblock’unu yapıyor! Chrome kendi Adblock’unu yapıyor!
Google, Chrome için sunacağı bütünleşik reklam engelleyicisi ile kullanıcıların izinsiz reklamlar…
Chrome 61 neler sunuyor?
Chrome 61 sürümüyle birlikte, özel donanımların web uygulamaları ile iletişim kurması için WebUSB API desteği sağlanıyor. Klavye, fare ve yazıcı gibi donanımlar hali hazırda desteklenirken, yeni sürüm eğitim, bilimsel ve endüstriyel odaklı USB aksesuarlarını da kapsıyor.

PaymentRequest API ise artık Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için tamamen mevcut hale geliyor. Bu API sayesinde geliştiriciler, mağazalar ve diğer perakendeciler için çapraz platformda çalışacak güvenli ve kesintisiz ödeme deneyimleri de oluşturabilecekler.

Diğer daha küçük değişikliklere baktığımızdaysa Network Information API ile websitelerinin bir cihazın bağlantı bilgilerine erişebilmesinin sağlandığını ve Device RAM API ile sitelerin RAM kullanımını kontrol ederek web uygulamalarının performansını optimize edebilmesine olanak sunulduğunu görüyoruz.

Google Chrome 61 indir

Kaynak: http://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir