PlayStation VR Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Sony’nin PlayStation 4 ile uyumlu olacak sanal gerçeklik kaskı PlayStation VR’ın fiyatı sızdı. PlayStation VR fiyatı, PS4’ten daha pahalı olacak!

Oyun sektöründe ön plana çıkacak olan VR kaskları için her geçen gün yeni bir gelişme ile karşınıza çıkıyoruz.

playstation-vr-1453287719

VR savaşında rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Sony, geçtiğimiz yıl PlayStation 4 ile uyumlu olarak çalışacak olan PlayStation VR ürününü tanıtmıştı. PlayStation VR için özel oyunlarını da duyuran Sony, sanal gerçeklik kaskı için bir fiyat belirtmemiş, ancak PS VR’ın PS4 fiyatından fazla olabileceğini dile getirmişti.

PlayStation VR fiyatı ve çıkış tarihi sızdı!
Sır gibi saklanan PlayStation VR fiyatı hakkında yeni sızıntı haberi İsviçre menşeli alışveriş sitesi microspot sitesinden geldi. Site, PlayStation VR’ın 30 Haziran’da satışa sunulacağını ve fiyatının 498 İsviçre Frangı yani yaklaşık olarak 497 Amerikan Doları olacağını sızdırdı.

Ancak bu sızıntıdan sonra PlayStation VR ilanı siteden kaldırıldı.

Sony’nin PlayStation VR için 2016 yılı ortasına tarih vermesi ve PS4’ten pahalı olacağını belirtmesi bu sızıntının doğruluk payını artırıyor.

Oculus Rift’in en büyük rakibi olan PlayStation VR’ın, oyun dünyasına farklı bir bakış açısı getirmesi bekleniyor.

playstation-vr-fiyati

PlayStation 4’ün donanımsal açıdan PC’lere göre geride kalması, VR’dan tam performans alamama şüphesini doğuruyor. Bakalım Sony, bu konuda ne yapacak?